Pérez újra a csúcson, Vettel pódium

A kaotikusra sikeredett Azerbajdzsáni Nagydíj hétvégéjének győztese Sergio Pérez lett, míg a bajnokság két éllovasa pontot sem szerzett.

Az első rajtkockából induló Charles Leclerct már a második körben levadászta Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótájának még DRS-t sem kellett használnia az előzés kivitelezéséhez. A red bullos Max Verstappen már a hátsó szárny segítségével lépte át a Ferrari ifjoncát a hatodik körben.

Hamilton lassú kiállását követően a boxban nyert párharccal a Red Bull mindkét pilótája a hétszeres világbajnok elé térhetett vissza a pályára, hiába Pérez közel két másodperces időbukása a kerekek cseréje alatt.

Lance Stroll 31. körös balesete következményeképpen a pályára gurulhatott a biztonsági autó, a kanadainak esélye nem volt megfogni maga alatt az Aston Martint. Az újraindításig egészen a 35. körig kellett várnia a mezőnynek, ekkor kaptak zöld zászlót újra.

Verstappen a leintés előtti negyedik körben gumiabroncs hiba végett csapódott a boxutcával szemközti falba, amit előbb safety car, majd piros zászló követett. Az újraindítást követően Hamilton mindent megpróbálva próbálta megelözni Pérezt az első kanyarban, ám túlcsúszott és kifutott a bukótérbe, ezért csak a 15. helyre hozta be a Mercedest.

Az utolsó kör Leclerc és Pierre Gaslyról szólt, akik kanyarokon keresztül csatáztak a dobogó legalsó helyéért, amit az alpha tauris Gasly sikeresen meg is védett, így a francia futott be harmadik, míg a monacói a negyedik helyen.

A leintést követően Pérez állhatott fel karierje során másodszor a dobogó tetejére, míg Sebastian Vettel 2019-es szingapúri győzelme után újra a pódiumon találhatta magát, sőt, a német megszerezte csapata első “érmét” is a Formula 1 történelmében. Pierre Gasly tavalyi monzai győzelme után most a harmadik hellyel büszkélkedhet, a francia 2019-ben már szerzett “bronzérmet”, igaz, akkor Brazilliában.