Mészárlás Bayern-módra

Gólzáport zúdított a Mönchengladbachra az immáron 31-szeres bajnok Bayern München.

Ugyan a Lipcse 3-2-es dortmundi vereségével biztossá vált a Bayern München zsinórban kilencedik salátástálja, a bajor csapat mégsem dőlt hátra, és bajnokhoz méltó első félidőt produkált. A 2. percben Robert Lewandowski nyitotta meg a gólgyártást, David Alaba beadásából lőtt a hálóba (1-0). Az első negyed órában alig tudott hozzászólni a játékhoz a Gladbach, a 16. percben próbálkozott először a támadósor, Marcus Thurham eresztett meg egy lövést, de Manuel Neuer számára gyerekjáték volt fogni. A 23. percben Thomas Müller villant meg, megpattanó lövésével Yann Sommer nem tudott mit kezdeni (2-0). Tíz perccel később újra jött Lewandowski, Ibrahimovicot megszégyenítő akrobatikával vágta be a harmadikat (3-0). A 37. minutumban a majdnem újabb csapás érte a Gladbachot, Breel Embolo maradt a földön, de egy kis ápolás után máris újra bevethető tudott lenni. Azonban egy kis szerencsét követően újabb sallert kapott a csapat, a félidő végén járva Kingsley Coman a negyedik Bayern-gólt is meglőtte (4-0)

A második játékrészben csendes 20 perc után folytatódott a Bayern-gólgyár. Kezezés és videóbíró után Tobias Stieler büntetőt ítélt, amit Robert Lewandowski vállalt be. A lengyel csatár nem hibázott, így megszerezte mesterhármasát a találkozón (5-0). A 77. percben a videóbíró ezúttal nem a Bayernnek kedvezett, Tanguy Nianzou mozdulata volt gyanús, amit megerősítést is nyert, és a francia fiatal 7 perc játék után mehetett is zuhanyozni. A piros lap azonban nem állította meg a bajorokat, és a hajrában Leroy Sané higgadtan lőtte a hálóba Serge Gnabry beadását (6-0).

Robert Lewandowski megállíthatatlan továbbra is, hármat vágott a Gladbachnak, így már csak egy gólra van Gerd Müller rekordjától. (forrás: FC Bayern Instagram)