Megkezdte nemzetközi kupa szereplését a Ferencváros

Megkezdte az Európa-liga szereplését a Ferencváros.

A magyar együttes a német Bundesligában szereplő Bayer Leverkusen otthonában lépett pályára az első fordulóban. Az első félidőben nagyon jól kezdtek a vendégek, hamar helyzetet tudtak kialakítani és a mérkőzés 8. percében R. Mmaee jóvoltából megszerezték a vezetést. Ezt követően a papíron erősebb Leverkusen észbe kapott és sokkal nagyobb nyomást az ellenfélre, számos veszélyes támadást sikerült kialakítaniuk, amiből aztán a 37. percben egyenlíteni tudtak. Hiába sikerült a zöld-fehéreknek még egy gól szerezniük az első félidőben, sajnos a VAR vizsgálat után elvették. Alig egy perccel később a németek is betaláltak, de ez a gól is érvénytelen volt, maradt az 1-1.

A második játékrészben a hazai kezdtek jobban és csapatuk egyik legértékesebb játékosának köszönhetően megszerezték a második góljukat ezzel pedig eldöntötték a találkozó végkimenetelét. Ezt követően hiába tarott ki a vendégek védelme a végsőkig érzékelhető volt, hogy elfáradtak. Több alkalommal benne volt, hogy az ellenfél nem 1 gólos előnnyel fogja megnyerni a találkozót, hanem 2 vagy rosszabb esetben 3.

Leverkusen – Ferencváros 2-1

Gólszerzők: Palacios 37’ Wirtz 69’ ill. Mmaee 8’

Kiemelt kép forrása: fradi.hu