Európa-konferencialiga: Továbbjutott a Puskás Akadémia

Egy hete startolt el az új típusú versenysorozat, az Európa-konferencialiga, ezen a héten pedig lebonyolításra kerültek az első forduló visszavágó mérkőzései. Két magyar csapat is érdekelt volt, azonban a végkimenetelben csak egy jutott tovább a második fordulóba.

A MOL Fehérvár az örmény Ararat otthonában lépett pályára a visszavágón. Eleinte a vendégek domináltak, de hiába birtokolták többet a labdát és akadt több veszélyes támadásuk, egyiket sem sikerült gólra váltani. Azonban a hazaiak a mérkőzés 33. percében egy sikeres helyzetkihasználásnak köszönhetően megszerezték első találatukat, így 1-0-s vezetéssel mehettek a szünetre. A második játékrészben megint csak a vendégek domináltak, de hiába, hiszen a hazaiak sokkal biztatóbb játékot mutattak, végül a 85. percben megszerezték második góljukat, ezzel pedig eldöntötték a találkozót, 3-1 -es összesítésben továbbjutott az Ararat együttese. MOL Fehérvár FC így tehát búcsúzott az Európa-konferencialigától.

A csütörtöki játéknap második találkozója a Puskás Akadémia – Inter Turku volt. A visszavágó a felcsúti Pancho Arénában került megrendezésre. A Puskás Akadémia nagyon hamar előnyhöz jutott a vendég csapat jóvoltából, akik öngólt rúgtak. Mindkét csapat számos helyzetet alakított ki, de egyikből sem született találat. Végül a második félidő véghajrájában a hazaiak megszerezték második góljukat, így a találkozó 2-0-ás hazai győzelemmel zárult.

Európa-konferencialiga 1. forduló, visszavágók:

Ararat- MOL Fehérvár Fc : 2-0 (Gólszerzők: Pobulic 33′ Silue 85′)

Puskás Akadémia – Inter Turku : 2-0 (Gólszerzők: Annan 4′ (Öngól), van Nieff 87′)