Eb 2020: Sokkoló, de gól-gazdag második játéknap -összefoglaló

A pénteki nyitómérkőzés után, amely 3-0-ás olasz győzelemmel zárult, szombaton három találkozó került megrendezésre az Európa-bajnokságon.

Az A jelű csoport második párosításán Wales pályaválasztóként fogadta a svájci válogatottat. Az összecsapás során a vendégek domináltak többet és több helyzetet alakítottak ki, mint az ellenfelük. A gól nélküli első játékrész után Xherdam Shaqiri szögletét követően Breel Embolo remekül fejelt a rövid sarokba. 0-1!

A 74. percben érkezett a walesi válasz, Joseff Morrell hosszan előretett labdájába Kieffer Moore sikeresen csúsztatott, és ezzel egyenlíteni tudott! 1-1!

Mario Gavranovic 10 minutummal később ugyan bevette Danny Ward kapuját, a játékvezető lesre hivatkozva érvénytelenítette a találatot. Ezt követően nem történt esemény a pályán, a csapatok 1-1 begyűjtött ponttal vonultak le a mérkőzés végén.

A B csoport első párosítása a 18. órakor került megrendezésre. Dánia a fővárosukban fogadta Finnországot. Az első játékrész hazai dominanciával telt, a vendégek szinte beszorultak a saját térfelükre és nem volt egy lövésük sem. Az első félidő lefújása előtt egy sokkoló és tragikus esemény történt. A dánok mozgatórugója, Christian Eriksen összeesett a pályán. Az orvosi stáb az életéért küzdött, a futballközösség pedig imádkozott hosszú perceken keresztül. A borzasztó megpróbáltatások végén a közönség vastapssal adott hálát, ugyanis Eriksen magához tért. Jelenleg kórházban ápolják, az állapota stabil.

Az egy órás szünet után a mérkőzést folytatták, de a dánokon érezhető volt a sokkos állapot. A 60. percben Jere Uronen passzát követően Joel Pohjanpalo megszerezte a vezetést a vendégeknek! 0-1!

Az egyenlítésre 14 minutummal később volt lehetőségük a dánoknak, de Pierre-Emile Hojbjerg kihagyta a számukra megítélt büntetőt. Ezt követően a piros-fehér csapat továbbra is a hajtott a pontmentés érdekében, de a kaput nem sikerült bevenniük. Ezen a sokkoló találkozón Finnország hazavitte a három pontot a dán fővárosból.

A B jelű négyes másik párosítása, a Belgium-Oroszország találkozó 21 órakor került megrendezésre. Az esélyesebb belga csapat már az első percektől kezdve végig dominálta a párharcot, ennek a 10. percben meg is jött az eredménye. Dries Mertens előretett labdája az orosz védőkről Romelu Lukaku elé pattant, aki nem hibázott a hazai kapu előtt! 1-0!

Az első félidő közepén Thorgan Hazard lövését még hárítani tudta Anton Shunin kapus, de a csereként beállt Thomas Meunier a kipattanót összeszedte, és egyből tüzelt az orosz kapura, ezzel megduplázta a belgák előnyét! 2-0!

A második játékrészben nyugodtabb passzolgatást láthattunk Roberto Martinez fiaitól, és a 88. percben Thomas Meunier Romelu Lukakut szolgálta ki egy labdával, és az Internationale támadója ismét a hálóba juttatta a játékszert! 3-0!

Orosz oldalon nem láthattunk nagy lehetőséget, Belgium magabiztos győzelemmel kezdett a tornán és jelenleg vezeti a B csoportot.

Az izgalmakkal teli pénteki játéknap után szombaton sem unatkozhattunk. A D jelű négyesben Anglia a Wembley Stadionban a horvát együttest fogadja, Ausztria Észak-Macedóniával méri össze az erejét Bukaresten, Hollandia pedig hazai pályán, Ukrajna ellen csap össze. Mindhárom mérkőzést az M4 Sport élőben fogja közvetíteni.