BL: Elmaradt a dráma, továbbjutott a PSG és a Chelsea

Nem hozott fordulatokat a PSG-Bayern München mérkőzés a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. Choupo-Moting ugyan betalált, de nem tudták megfordítani a párharc kimenetelét a bajorok. A Chelsea-Porto összecsapáson későn született gól vendég oldalon, a londoniak egy kaput eltaláló lövéssel is a legjobb négy közé jutottak.

A Paris Saint-Germain a Bayern München csapatát fogadta a Parc des Princesben. Az odavágót a franciák 3-2-re megnyerték, ezért a bajoroknak minimum 2 rúgott gól kellett a továbbjutáshoz, ennek fényében utaztak a francia fővárosba. A mérkőzést nagy irammal kezdték meg a felek. Már az első játékrészben mindkét kapusnak résen kellett lennie, de a német hálóörnek, Manuel Neuernek volt nehezebb dolga, emellett Neymar sokszor eltalálta a kapufát. A 40. percben Alaba lövését még védeni tudta Keylor Navas, de a kipattanót Choupo-Moting befejelte a hazai kapuba! 0-1!

A második félidő is a kapusokról szólt, mindkét csapat sok helyzetet dolgozott ki. A legnagyobb lehetőség Neymar előtt adódott, aki Di María passzát nem tudta estében sem a kapuba gyötörni.

A mérkőzést ugyan a németek nyerték, de a hazaiak örülhettek a végén, ugyanis 3-3-as összesítéssel, több idegenben rúgott góllal a legjobb négy közé jutottak.

A Chelsea pályaválasztóként a Ramón Sánchez Pizjuánban fogadta a Porto csapatát a visszavágón. Az első összecsapást 2-0-ra a londoniak nyerték az előző héten, ezért a szakértők portugál dominanciát vártak. Az első játékrészben csupán nyolc lövés született és egyik sem találta el a kaput. A fordulást követően hasonló forgatókönyvet alkalmaztak a szakvezetők, de a Porto sokkal veszélyesebb volt mind ezelőtt. A 94. percben Nanu beadását követően Taremi remek ollójával be is vette Eduoard Mendy kapuját (0-1), de a lefújást követően a Chelsea örülhetett, ugyanis 2-1-es összesítéssel bejutottak a legjobb négy közé.