Bajnokok Ligája: hátrányból fordítva győzött a Manchester City

Hiába vezetett már a 15. percben a PSG, a Manchester City a második játékrészben fordított, és 2-1-re diadalmaskodott a Bajnokok Ligája-elődöntőjének első mérkőzésén.

Az összecsapás első perceiben még az angolok birtokolták többet a labdát, azonban a 15. perchez közeledve felélénkült a párizsiak támadójátéka. Ennek köszönhetően Ángel Di Maria szögletét követően Marquinhos érkezett remekül és fejelt Ederson kapujába, ezzel megszerezve a vezetést a házigazdának. Igaz a félidő vége előtt még Bernardo Silva és Phil Foden előtt is akadt lehetőség az egyenlítésre, de Keylor Navas mindkét esetben bravúrral védett.

A fordulást követően már az első nagyobb vendég helyzetből megszületett az egyenlítő találat: a 64. percben Kevin De Bruyne beívelését követően módosult 1–1-re az eredmény. Bő hét perc múlva aztán Riyad Mahrez is bevette Keylor Navas kapuját, így már az előny is a Manchester Cityhez került. A folytatásban aztán Idrissa Gueye vétett a szabályok ellen és kapott piros lapot a 77. percben, majd tíz perccel később Phil Foden hagyott ki hatalmas helyzetet. A hátralévő időben a mérkőzés eredménye már nem változott, így 2–1-es angol sikerrel végződött a párharc első összecsapása.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés

Paris Saint-Germain–Manchester City 1–2 (Marquinhos 15., ill. De Bruyne 64., Foden 71.)