~ Friss sporthírek magyarul!~

Bajnokok Ligája: hiába állt fel, kikapott a Bayern München

2 min read
Forrás: AFP

Hiába állt fel két gólról, végül 3-2-re legyőzte a Bayern Münchent a PSG, míg a Chelsea az FC Porto vendégeként aratott 2-0-ás győzelmet a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Az évszaktól teljesen távol álló áprilisi hóesés a párizsiaknak kedvezett, hiszen a vendégek már a harmadik percben előnybe kerültek Kylian Mbappé találatával, amit aztán bő kilenc perccel később Julian Draxler megduplázott, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A Bayern München már ekkorra is, de a folytatásban aztán rengeteg nagy helyzetet alakított ki, de ezek rendre kimaradtak. Nem úgy, mint vendég oldalon: a 28. percben Marquinhos szerezte meg a PSG második találatát. A bajorok ennek ellenére nem adták fel, sőt, nyolc perccel az első játékrész vége előtt Maxim Choupo-Moting révén szépíteni tudtak.

A fordulást követően aztán Neymaré volt az első nagyobb lehetőség, de a 60. percben már Joshua Kimmich szabadrúgása után Thomas Müller tudott egyenlíteni. A mérkőzésen mindössze hat kapura lövést jegyző PSG viszont fel tudott állni, és a harmadik, végül mindent eldöntő gólt is bevarázsolták valahogy Manuel Neuer kapujába: a 68. percben az első találatot szerző Kylian Mbappé volt ismételten eredményes. Igaz egy perccel a rendes játékidő vége előtt még volt egy tizenegyes gyanús szituáció, de a játékvezető végül három perc hosszabbítás után lefújta a találkozót, amit 3-2-re a PSG nyert meg.

A játéknap másik mérkőzésén Sevillában csapott össze az FC Porto és a Chelsea. Az angolok már az első játékrészben megszerezték a vezetést Mason Mount révén a 32. percben, majd az összecsapás vége előtt öt perccel még Ben Chilwell is eredményes tudott lenni. Végül újabb találat már nem született, így magabiztos 2-0-ás előnyből várhatja a visszavágót a londoni együttes.

Bajnokok Ligája, negyeddöntők, első mérkőzés

Bayern München–Paris Saint-Germain 2-3 (Choupo-Moting 37., Müller 60., illetve Mbappé 3., 68., Marquinhos 28.)
FC Porto–Chelsea 0-2 (Mount 32., Chilwell 85.)