SportDömper

~ Friss sporthírek magyarul!~

Döntetlen rangadók az U21-es Eb második fordulójában

2 min read

Az A csoportban Németország és Hollandia csapott össze, a B jelű négyesben pedig a spanyolok játszottak az olaszokkal. A játéknap négy mérkőzésén összesen hét gól és négy piros lap született.

Az A csoportban a német-holland rangadót megelőzte a Magyarország – Románia presztízsmérkőzés. A magyar válogatott 50 percet játszott emberhátrányban, ennek ellenére megszerezték a vezetést, de a románok fordítani tudtak.

Magyarország – Románia 1-2

Gólszerzők: Csonka (56′), ill. Matan (70′), Pascanu (87′)

Piros lap: Szőke (42′)

Németország és Hollandia Székesfehérváron csapott össze. Az első játékrészben egyik együttes sem talált a kapuba. A holland Justin Kluivert a 48. percben vezetést szerzett és sokáig úgy nézett ki ezzel a találattal a győzelem is a narancssárgában futballozó csapaté lesz, a hajrában azonban a magyarok ellen is gólt szerző Luka Nmetcha ismét eredményes volt, és 1-1-re módosította az állást, így mindkét együttes 1-1 ponttal gazdagodott.

Németország – Hollandia 1-1

Gólszerzők: Nmetcha (84′), ill. Kluivert (48′)

Az A csoport állása:

1. Németország 4pont
  2. Románia 4pont
  3. Hollandia 2pont
  4. Magyarország 0pont

A B csoportban kora este Szlovénia Aljosa Matko találatával a 32. percben vezetést szerzett Csehország ellen. Sokáig úgy nézett ki a rendezőország meg is tudja nyerni a találkozót, azonban a találkozó utolsó perceiben a szlovén Nik Prelec saját kapujába talált be, és ezzel 1-1 lett a meccs végeredménye.

Szlovénia – Csehország 1-1

Gólszerzők: Matko (32′), ill. Prelec (85′, öngól)

A címvédő spanyolok az olaszokkal csaptak össze. A találkozón gól nem született, piros lap azonban bőven. Az utolsó percekben az olasz Gianluca Scamacca kapta meg második sárgáját, alig egy perccel utána csapatársa, Nicolo Rovella is, a másik oldalon pedig Oscar Mingueza erőszakos magatartás miatt lett kiállítva.

Spanyolország – Olaszország 0-0

Piros lap: Mingueza (86′), ill. Scamacca (86′), Rovella (87′)