SportDömper

~ Friss sporthírek magyarul!~

Csak a különbség volt a kérdéses, simán nyert az ETO

2 min read

Nagy arányú 37-20-s győzelmet aratott a Győri Audi ETO csapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntő első mérkőzésén a német Bietigheim otthonában.

Először csapott össze egymással a német és a magyar együttes, azonban aligha kellett bemutatni a hazaiak játékoskeretét Danyi Gáboréknak, hiszen a Bietigheim rendszeres résztvevője a BL kiírásnak.

Nem a megszokott felállással vágott neki a találkozónak az ETO; a bal szélen Faluvégi Dorottya, míg a másik oldalt Görbicz Anita kezdte a mérkőzést, a keretbe pedig visszakerült Eduarda Amorim is. Két és fél percig gólcsendet hirdettek a csapatok, majd Veronica Kristiansen és Görbicz Anita is betalált, ráadásul utóbbi kétszer is eredményes volt egymás után. Kereken 8:00 állt az eredményjelzőn, amikor először bevette a Bietigheim Silje Solberg kapuját, Amelie Berger személyében.

Negyedóra elteltével már 10-2-re vezetett a Győr, a félidő hátralévő részében pedig nem változott érdemben az eredmény, annyi különbséggel, hogy a hazaiak stabilizálni tudták a védelmüket és elől is elkezdtek ülni a támadásaik. Danyi Gábornak viszont arra is volt lehetősége, hogy pihentesse játékosait, így jöhetett Kari Brattset Estelle Nze Minko helyére – aki igazán jól kezdte a találkozót – valamint Amorim is érkezett pályára, így a szünetben 8-18 volt az állás.

Hiába kezdte emberhátrányban a második játékrészt a Győri ETO és szedett össze egy kiállítást Edwige, ennek ellenére sem tudott közelebb kerülni a Bietigheim, ráadásul üres kapu ide, vagy oda, bevállalta a gyors támadásokat a Rába-parti alakulat, azokból pedig rendre gól született. Az összecsapás hátralévő részében is tartotta a magas színvonalat az ETO, még annak ellenére is, hogy ellenfele koránt sem Bajnokok Ligája nyolcaddöntőhöz mérten játszott.

A vége 37-20-s győri győzelem lett, ezzel az eredménnyel eldőlt a továbbjutás sorsa is, még annak ellenére is, hogy egy mérkőzés még hátra van a párharcból. Görbicz Anita és Veronica Kristiansen is 6-6 találatig jutott, de amit még jobban ki lehet emelni az a zöld-fehérek védekezése, hiszen rengeteg labdát sáncoltak, valamint masszív falat húztak a hatosuk elé.