SportDömper

~ Friss sporthírek magyarul!~

Kikaptak a szegediek, győztes veszprémiek

2 min read

Folytatódtak a Bajnokok Ligája csoportkörök, ezúttal mind a két magyar club pályára léphetett az este folyamán.

A Szeged nehéz meccs elé nézett, hiszen a csoportelső Kielce csapatával kellett megmérkőzniük. Az első félidőben hatalmas tempót diktáltak a csapatok, gyakorlatilag potyogtak a gólok. Szinte mindenki kitett magáért, ezért reális volt a 14-14-es döntetlen. A fordulást követően hasonló volt a tendencia, ekkor a Szeged próbált nagy előnyt kialakítani, de a legfontosabb lövésekből nem született gól, amit a Kielce megbüntetett. Negyed órával a vége előtt egál volt az állás, amikor megrázta magát Alex Dujshebaev, akivel senki sem tudta tartani a lépést. A Tisza-partiak elfáradtak, a lengyelek nem, így 30-26-os győzelmet arattak. Hiába Mikler Roland remek védései, a mezőnyben nem volt olyan egyéni teljesítmény, ami két ponthoz segítette volna a szegedieket. Talant Dujshebaev együttese 19 ponttal vezeti a csoportot, míg Juan Carlos Pastor fiai 10 egységgel ötödikek. Vasárnap a Flensburg ellen lehet javítani.

Amilyen nehéz meccse volt Szegednek, annyira lazíthattak a veszprémiek. A Veszprém a stabil csoport második helyén játszott a sereghajtó Zágráb ellen. A bakonyiaknak sikerült visszaállniuk a nyerési szériára, nem csoda, hogy az eddig egyetlen meccset sem nyerő Zágráb ellen is elhozták a győzteseknek járó két pontot. Az első félidő első negyed órájában nagyjából fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a Veszprém -a várt formához híven- magabiztosan ellépett gólok számában. A védekezésben akadtak pontatlanságok részünkről, ám ezzel nem tértünk el a horvát csapattól. A második félidőben sem történtek meglepetések, a 11-17-es félidőt követően a különbséget még tovább növelte a Veszprém. Ketin Mahé visszatalált régi önmagához és a magyar csapat legeredményesebbeként hat góllal zárta a találkozót. Végeredmény: Zágráb-Veszprém 28-35.