SportDömper

~ Friss sporthírek magyarul!~

Volland és Mbappé dupla, Monaco siker – Ligue 1 összefoglaló

4 min read
Hét mérkőzés óta nem szerzett pontot, a bajnokságot jól kezdő Saint-Étienne. Kylian Mbappé és Kevin Volland duplázott a forduló rangadóján. Könnyed sikert aratott a Lille, Yousuf Yazici két gólt szerzett és egy gólpasszt adott.
STADE RENNAIS FC 01 FC GIRONDINS DE BORDEAUX
A forduló vesztese a Rennais. Vereségüket kihasználva négy csapat is megelőzte Camavingáékat a fordulót követően. A győztes találatot szerző Hatem Ben Arfa első gólját lőtte új csapatában; véletlen egybeesés, hogy a korábbi ellen.
AS MONACO 32 PARIS SAINT-GERMAIN
Az első félidő után senki sem gondolta, hogy nyerhet a Monaco. Kylian Mbappé duplázott a szünet előtt és harmadik góljától a VAR fosztotta meg. A második felvonásban már nem dominált a PSG, és két cseréjének is köszönhetően, Niko Kovacs csapata Kevin Volland góljaival már 2:2-re állt a 65. percben. A találkozó hajrájában Abdou Diallo hatalmas hibát követett el, elveszítette a labdát saját tizenhatosán belül és buktatta Vollandot; a jogosan megítélt tizenegyest Cesc Fábregas értékesítette.
STADE BRESTOIS 29 41 AS SAINT-ÉTIENNE
Sorozatban hetedszer szenvedett vereséget a Saint-Étienne. A bajnokságot jól kezdő vendégek egyre lejjebb csúsznak a tabellán, már a tizenhatodik pozícióban várják a következő hazai, Lille elleni találkozót. 2:0 után még Mahdi Camara révén próbált zárkózni a fehér mezes csapat, de találatát ismét két hazai gól követte, ezzel az első félidőben kialakult a végeredmény. A táblázat tizenharmadik helyéről várja a folytatást a Brest.
OLYMPIQUE DE MARSEILLE -ELHALASZTVA- OGC NICE
FC NANTES 11 FC METZ
Randal Kolo Muani bombájával szerzett vezetést a Nantes a találkozó 29. percében. Még az első félidőben jött a válasz; Aaron Leya Iseka egyenlített, és már nyolc mérkőzés óta nem kapott ki a Metz.
Az első fordulókban még a Paris Saint-Germaint erősítő Arnaud Kalimuendo kölcsönbe érkezett a Lens együttesébe. A 18 éves csatár első találatát szerezte a bajnokságban; gólját megelőzően hatalmasat hibázott a hazai kapus, és ez három pontot ért a vendégeknek. A Dijon tizenegy forduló után is nyeretlenül kullog az utolsó helyen.
MONTPELLIER HÉRAULT SC 43 RC STRASBOURG ALSACE
A tabella harmadik helyén három csapat is 20 ponttal áll a forduló után. A Monacóhoz és a Lyonhoz, a Montpellier csatlakozott. Mozgalmas első félidő után (3:3) egyetlen gól esett a másodikban; Gaëtan Laborde kapáslövése döntötte el a találkozót. Andy Delort duplájával a góllövőlista harmadik helyére ugrott.
Zinedine Ferhat buktatásáért ítélt büntetőt Jeremy Stinat játékvezető a 62.percben, melyet Renaud Ripart higgadtan értékesített. A találkozó végén a hazaiak egy szöglet után Arber Zeneri révén a kapufát találták el. Győzelmével a tizenötödik helyre lépett előre a tabellán a Nimes.
Hatalmas esélyt kapott az élmezőnyhöz zárkózásra a vendég csapat. A győzelem egy kicsit ugyan nehézkesen, de összejött. Fele-fele arányban birtokolták a labdát és több helyzete is volt az Angersnek, de Tino Kadewere gólja a 78.percben eldöntötte a három pont sorsát.
LOSC LILLE 40 FC LORIENT
Magabiztos győzelmet aratott a PSG-re szorosan tapadó hazai csapat. Yousuf Yazici gólpasszt adott és duplázni tudott. Ötödik alkalommal kapott lehetőséget a kezdőben, az El-ben már kétszer is mesterhármast szerző játékos. Jonathan David első Ligue 1 gólját szerezte.